Skąd pieniądze na własną firmę?

Na pewno wielu z Was marzy o tym, żeby przestać pracować na etacie i założyć własną działalność. Nikt nie lubi przecież posiadać nad sobą nadętego szefa lub współpracować z nielubianymi znajomymi z pracy. Jednak zawsze pojawia się problem: skąd wziąć finanse na taką działalność?

Można na przykład je od kogoś pożyczyć. Wiadomo, że najlepiej byłoby od rodziny. Może wśród niej posiadamy bogatą ciocię w Ameryce, która będzie chciała wesprzeć nasze przedsiębiorcze poczynania. A jeżeli nie w rodzinie to może na przykład ktoś ze znajomych chciałby dołączyć do naszej firmy jako wspólnik i podzielić się wymaganym kapitałem finansowym?
Jeżeli nie znamy takich osób to możemy zwrócić się o pomoc do banku. Bank może udzielić nam kredytu, jednak oczywiście wymaga to wielu formalności i powoduje, że koniec końców będziemy musieli zwrócić więcej niż wzięliśmy.
Może w takim razie warto zwrócić się do Anioła Biznesu? Jeżeli wierzymy, że nasz pomysł może zainteresować kogoś i jest warty zainwestowania, to na pewno należy wziąć taką opcję pod uwagę.

Related articles

Back to Top