Blachy mosiężne CuZu37

Dach dwuspadowy z blachy płaskiej

Dach dwuspadowy nazywany także dachem „dwu połaciowym” czy też „siodłowym” posiada dwie przeciwległe połacie. Są one połączone w tak zwane kalenice. Najbardziej charakterystyczną cechą takiego dachu jest występowanie trójkątnych ścian bocznych, które nazywamy szczytami. Zamykają one w ten sposób bryłę dachu w prostopadłych płaszczyznach do kalenicy.
Dach dwuspadowy to najtańszy, a także najprostszy do pokrycia rodzaj dachu. Jego cena wyróżnia go na tle innych oraz sprawia iż jest jednym z najpopularniejszych typów dachów. Blachy proste są doskonałe do pokrycia takiego dachu, nie tylko ze względu na lekkość ale także niską cenę.
Dach dwuspadowy z blachy płaskiej jest więc wspaniałą formą domu zarówno prostego w budowie jak i taniego. Pamiętajmy iż prostota nie zawsze oznacza brzydki wygląd czy słabe wykonanie. Blachy płaskie zyskują coraz większą popularność i są coraz częściej stosowane na wielu domach w naszym kraju.
Tak więc jeśli chcemy taniego oraz prostego w budowie dachu. Nie znajdziemy żadnego lepszego rozwiązania niż połączenie blachy płaskiej z dachem dwuspadowym.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit

Related articles

Back to Top